Hampshire Hockey Association
Founded in 1898
Public Area
Fixtures and Appointments Report
Appointments Only, for the Future Only, for Both Men and Women
Hampshire Hockey Association
Hampshire Hockey Association
Founded in 1898
Public Area
Fixtures and Appointments Report
Appointments Only, for the Future Only, for Both Men and Women
Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Indoor matches are shown in purple. Umpires appointed by clubs are shown in green. Appointments from other Associations are shown in grey.
Where the venue is shown in blue, click on the venue to open a new page with a map.
Saturday 24th October 2020
Men - Hampshire/Surrey 1
11:45
Basingstoke v Barnes
Basingstoke v Barnes

@ Down Grange Pitch 2
Paul Godfrey, Jason Holcombe (umpires)
11:30
Fareham 2 v Old Cranleighans 2
Fareham 2 v Old Cranleighans 2

@ Henry Cort School
Tim R Clay, Jason Holford (umpires) Nigel Buckley (umpire coach)
Men - Hampshire/Surrey 2
12:15
Haslemere v Hamble
Haslemere v Hamble

@ Woolmer Hill S.G. Pitch 1
John McFadzean, Mike Robinson (umpires) Phil Gibbs (umpire coach)
14:15
Southampton v Sunbury and Walton Hawks
Southampton v Sunbury and Walton Hawks

@ Sports Centre - Pitch 1
Oliver Brown, Richard Stanley (umpires) Chris Bond (assessor) Howard Pollard (assessor)
Paul Howarth (assessor)
Men - Hampshire 1
15:00
Havant 3 v Winchester 3
Havant 3 v Winchester 3

@ Havant College
Henry Beardsall, John Whitworth (umpires) David Carter (umpire coach)
11:00
Poole v Fareham 3
Poole v Fareham 3

@ Ashdown Leisure Centre
Graham Beck, Mark Hansford (umpires)
13:00
Salisbury v Gillingham
Salisbury v Gillingham

@ South Wilts Sports Ground
Nick Cane, Des Legg (umpires)
10:30
Trojans 2 v Southampton University
Trojans 2 v Southampton University

@ Trojans Club
Michael Duncan, Frankie Tierney (umpires) Roy Holcombe (umpire coach)
13:30
Winchester 2 v Basingstoke 2
Winchester 2 v Basingstoke 2

@ King's School,Romsey Road
Des Gover, David Peebles (umpires)
12:00
Yateley v Bournemouth 2
Yateley v Bournemouth 2

@ Eversley Sports Association
Andy Craig, Paul Kirkham (umpires)
Men - Hampshire 2
12:30
Alton v Chichester 3
Alton v Chichester 3

@ Eggars School
Rowena Shepherd, Mark Whitehouse (umpires)
10:30
Bournemouth 3 v Petersfield
Bournemouth 3 v Petersfield

@ Chapel Gate (Near Airport)
Mark Cowell, Chris Davey, James Ladd Gibbon (umpires)
13:30
Hamble 2 v Romsey
Hamble 2 v Romsey

@ Hamble School
Nigel Guppy, Neil Harris, Neil Fennell (umpires) Christopher Ward (umpire coach)
13:00
Southampton University 2 v Havant 4
Southampton University 2 v Havant 4

@ Wide Lane
Adam Frith, Andy Gagen (umpires)
15:00
Trojans 3 v Fleet and Ewshot
Trojans 3 v Fleet and Ewshot

@ Trojans Club
Sam Chapman, Charles Goodchild (umpires) Mike Robson (umpire coach)
12:30
United Services Portsmouth v Haslemere 2
United Services Portsmouth v Haslemere 2

@ Burnaby Road Pitch 1
Pete Cooper, Steve Holyer, Roy Woolley (umpires)
Men - Hampshire 3
13:30
Winchester 4 v Gosport
Winchester 4 v Gosport

@ Winchester Sports Stadium, Bar End
Peter Storr (umpire)
Men - Hampshire 4
11:00
New Forest v Southampton University 3
New Forest v Southampton University 3

@ Lymington Health and Leisure Centre
Peter Storr, Lia Waine (umpires)
Women - South Division 3B
14:00
Haslemere v Havant
Haslemere v Havant

@ Woolmer Hill S.G. Pitch 1
Mike Robinson, Roy Woolley, Aaron Bennett, Chris Davey (umpires)
12:30
New Forest v Horsham 2
New Forest v Horsham 2

@ Lymington Health and Leisure Centre
Aaron Bennett, Jo Gordon, Phil Griffiths (umpires) Andy Chrystie (umpire coach)
12:15
Southampton v Winchester
Southampton v Winchester

@ Sports Centre - Pitch 1
Phil Gain, Eric Holt (umpires)
12:00
Trojans 2 v Aldershot and Farnham
Trojans 2 v Aldershot and Farnham

@ Trojans Club
Nick Eva, Anna Luxton (umpires) Phil Griffiths (umpire coach) David Boyle (umpire coach)
Women - Hampshire Division 3
11:30
Bournemouth 4 v Swanage and Wareham
Bournemouth 4 v Swanage and Wareham

@ Chapel Gate (Near Airport)
Colin Kimber, Chris Partridge (umpires)
Thursday 29th October 2020
Women - EH Junior Competitions - South Saxons U14s Girls - two matches of 2 x 20 mins
10:35
South Saxons U14 Girls (M) v South Saxons U14 Girls (G)
South Saxons U14 Girls (M) v South Saxons U14 Girls (G)

@ Wellington Sports Ground
David Boyle, Oliver Brown (umpires)
Friday 30th October 2020
Women - EH Junior Competitions - South Saxons & West Panthers U14 Girls - six short matches
10:30(Organised by South Saxons U14 Girls)

@ Wellington Sports Ground
Henry Beardsall, Nathan Butler, Anna Luxton, Lia Waine (umpires)
David Boyle (umpire coach) David Lane (umpire coach)
Saturday 31st October 2020
Men - Hampshire/Surrey 1
14:15
Aldershot and Farnham v Spencer 2
Aldershot and Farnham v Spencer 2

@ Heath End School
Nigel Buckley, Chris Davey (umpires)
13:00
Havant 2 v Oxted 3
Havant 2 v Oxted 3

@ Havant College
David Chisam, Phil Gain (umpires) David Boyle (assessor) David Carter (umpire coach)
Men - Hampshire/Surrey 2
12:45
Andover v Wanderers 2
Andover v Wanderers 2

@ John Hanson School
Tim R Clay, Phil Gibbs (umpires)
13:30
Hamble v Surrey Spartans
Hamble v Surrey Spartans

@ Hamble School
Paul Kirkham, Howard Pollard (umpires) Roy Holcombe (umpire coach)
12:30
Portsmouth v Haslemere
Portsmouth v Haslemere

@ University of Portsmouth
Nick Cane, Matthew Knight (umpires) Ginette Tessier (assessor)
Men - Hampshire 1
11:45
Basingstoke 2 v Salisbury
Basingstoke 2 v Salisbury

@ Down Grange Pitch 2
Aaron Bennett, David Peebles, Paul Howarth (umpires)
12:00
Bournemouth 2 v Poole
Bournemouth 2 v Poole

@ Chapel Gate (Near Airport)
Jason Holcombe, Tam McHale (umpires)
16:30
Fareham 3 v Winchester 2
Fareham 3 v Winchester 2

@ Henry Cort School
Michael Duncan, Roy Holcombe (umpires)
14:00
Gillingham v Havant 3
Gillingham v Havant 3

@ Gillingham School
James Ladd Gibbon, Richard Stanley (umpires) Chris Bond (assessor)
14:00
Southampton University v Yateley
Southampton University v Yateley

@ Wide Lane
Eric Holt, Mike Robinson (umpires)
13:30
Winchester 3 v Trojans 2
Winchester 3 v Trojans 2

@ Winchester Sports Stadium, Bar End
Andy Dunning, Andy Gagen, Des Gover (umpires) Andy Chrystie (umpire coach)
Men - Hampshire 2
10:45
Fleet and Ewshot v Bournemouth 3
Fleet and Ewshot v Bournemouth 3

@ Princes Avenue - Pitch 1
Charles Goodchild, John Whitworth (umpires)
14:00
Haslemere 2 v Alton
Haslemere 2 v Alton

@ Woolmer Hill S.G. Pitch 1
Nick Eva, Rob Scott (umpires)
11:30
Havant 4 v Trojans 3
Havant 4 v Trojans 3

@ Havant College
David Carter, Neil Harris, David Boyle (umpires)
13:00
Petersfield v Hamble 2
Petersfield v Hamble 2

@ Highfield School
Nigel Guppy, John McFadzean (umpires)
14:30
Romsey v United Services Portsmouth
Romsey v United Services Portsmouth

@ Romsey Community School
Adam Frith, Paul Godfrey (umpires) Chris Horton (umpire coach)
Women - South Division 3A
11:30
Salisbury v Sonning
Salisbury v Sonning

@ South Wilts Sports Ground
Graham Beck, Andy Craig (umpires)
Women - South Division 3B
15:00
Havant v Brighton and Hove 2
Havant v Brighton and Hove 2

@ Havant College
Jason Holford, Des Legg (umpires)
12:15
Southampton v Trojans 2
Southampton v Trojans 2

@ Sports Centre - Pitch 1
Oliver Brown, Adam Swann (umpires)
12:00
Winchester v Haslemere
Winchester v Haslemere

@ King's School,Romsey Road
Chris Horton, Christopher Ward (umpires)
Women - Hampshire Premier Division
10:15
Basingstoke 2 v Alton
Basingstoke 2 v Alton

@ Down Grange Pitch 2
Henry Beardsall, Mark Cowell (umpires)
12:30
Fleet and Ewshot v Havant 2
Fleet and Ewshot v Havant 2

@ Princes Avenue - Pitch 1
Mark Hansford, Roy Woolley (umpires)
10:30
Romsey v Portsmouth
Romsey v Portsmouth

@ Romsey Community School
Jenny Evans, Steve Holyer, Rowena Shepherd (umpires) Phil Griffiths (assessor)
Phil Griffiths (umpire coach)
12:00
Wimborne Wayfarers v Andover
Wimborne Wayfarers v Andover

@ Queen Elizabeth Leisure Centre
Jo Gordon, Peter Storr (umpires)
10:30
Winchester 2 v Trojans 3
Winchester 2 v Trojans 3

@ King's School,Romsey Road
Andy Chrystie, Anna Luxton (umpires)
13:30
Yateley v Bournemouth 2
Yateley v Bournemouth 2

@ Eversley Sports Association
Derek Rutherford, Rowena Shepherd, Jennifer Rust, Frankie Tierney (umpires)
Women - Hampshire Division 1
13:30
Bournemouth 3 v Haslemere 2
Bournemouth 3 v Haslemere 2

@ Chapel Gate (Near Airport)
Colin Kimber, Chris Partridge (umpires)
Women - Hampshire Division 2
12:15
Basingstoke 4 v Waterside
Basingstoke 4 v Waterside

@ Down Grange Pitch 1
Eliot Boyd, Nicola Burridge (umpires)
11:00
Poole v New Forest 2
Poole v New Forest 2

@ Ashdown Leisure Centre
Mark Böckle (umpire)
Women - Hampshire Division 5
10:30
Bournemouth 5 v Haslemere 4
Bournemouth 5 v Haslemere 4

@ Chapel Gate (Near Airport)
Colin Kimber, Louise Partridge-Downing (umpires)
Sunday 1st November 2020
Men - EH Junior Competitions - u16 - Tier 1 Round 1
13:30
Bournemouth Under 16 v Guildford Under 16
Bournemouth Under 16 v Guildford Under 16

@ Chapel Gate (Near Airport)
Aaron Bennett, Paul Godfrey (umpires)
Women - EH Junior Competitions - u18 - Tier 1 Round 1
12:00
Bournemouth Under 18 v Isca Under 18
Bournemouth Under 18 v Isca Under 18

@ Chapel Gate (Near Airport)
David Boyle, Jason Horne (umpires)
Wednesday 4th November 2020
Mixed - AoC Competitions - AoC Mixed League
14:00
Barton Peveril College v Brockenhurst College
Barton Peveril College v Brockenhurst College

@ Trojans Club
Phil Gain, Mike Robinson (umpires)
Saturday 7th November 2020
Women - Hampshire Division 1
15:00
Bournemouth 3 v Hamble
Bournemouth 3 v Hamble

@ Queen Elizabeth Leisure Centre
Colin Kimber (umpire)